AŞK İÇİN ÖLÜR MÜSÜN?

Birini çok seviyorsunuz. Ondan başka hiç birşey dusunemiyorsunuz? Her bakışınızda, her yaptığınızda aklınızda o. Fakat o sizin gibi sevmiyor, sizi onun düşündüğünüz gibi düşünmüyor. Aşkınız için ölmeyi göze alır mısınız?

Ben cevabımı şimdiden vereyim. Gencecik çocuklar canlı yayın denen olayla artık kime neyi ispat etmeye çalışıyorlarsa, intihar ediyorlar. Peki neden karşılıksız, platonik bir his için. Sen aşk gibi kutsal birşey için öldüğünü düşünsen de, yaptığın aptalca kahramanlık senin sadece …. yoluna gitmene sebep oldu. Daha önünde bir ömür varken, bir kız ya da bir erkek için canından oluyorsun. Senin yaşadığın aşk değil ki zaten. Aşk dediğin tek taraflı olmaz. Biri nefes alırken, o verir tamamlayıcıdır. İnsan hissettiğini kendi büyütür içinde, bana göre yok etmesini de bilir.

SANA DEĞER VERMEYENE SENDE ÖMRÜNÜ VERME!

Her türlü eleştiriye açığım her zaman!

Reklamlar

33 Yorum

 1. açıkcası dolu bardağın son damlasıdır intihar sebebi, aşkı için ölüyor gibi görünse de aslında intihara azmettirecek o kadar çok etken varki hayatta psikolojisi intiharı düşünmeye kadar gelmiş birisi için.sadece tek sebep olamaz ve heleki şu zamanda değecek hiç bir aşk yok. o sorunlarından en baskın olan için bunu sebep etmiş. azmettirici canlı yayın sosyal çevre, aile hiç birini tek tek yargılayamazsın Allah kimseye böyle acı vermesin. ulu konuşmayı sevmem ama aşk için değmez derim son cümlem. emeğine sağlık 🙂

  Liked by 2 people

 2. amenna ama zaten etrafa bakabilecek psikolojide olmuş olsa bu noktaya gelemez diki. aslında aklı selim olmadığı için intihardan bile sorumlu olup olmadığı tartışmalı. yani aklı o an yerinde olan hiç bir insan açıkcası bu kadar büyük bir olayı göze alamaz. o zaman aşk için olmadığı kanatindeyim sadece. doğru giden tutunacak bir dalı kalmış olsa elbet zihni açık ve bu yola girişmezdi.

  Beğen

  • Ama canli yayinda kamerayi acip senin icin oluyorum diyorsa, ne sorunu varsa bunu arkasina siginmistir sadece. Onu yapan adam ya da kadin demekki neler hayal etmis ve beklemis, beklentileri sonucsuz kalinca da baska cikar yol bulamamis.yine de olmamasi yapilmamasi gereken birsey. Kimse kendinin farkinda degil. Insan once kendine deger vermeli, baskasinin vereceği değeri beklemeden.

   Beğen

 3. canlı yayın imkanı olmasa belki farklı tepkisi olacak yani bir değil pek çok sorun var olayın içinde milyonların önünde insan kendi olamaz o an kendini tanıyamaz ve bambaşka bir psikoloji ile kendini ispatlamayı bu şekilde düşünmüş belki de. Rabbim yapmış olduğu bu durumu affetsin umarım psikolojisi yerinde olmadan yapmış ve hesabını verebilecek durumda olur kalanlara sabır versin. sadece ispat etmek istediği sevgisini, sevdiğine değil var olduğunu hatırlatmak için herkese yapılmış bir hareket de olabilir. konu başlığını çok saptırmış oldum belki ama aşk için değmez …. o kişi içinde imkanı olsa geri dönüşü ve yaptıklarını bilinçli görse kesinlikle aynı şeyi o da düşünürdü.

  Liked by 1 kişi

 4. aşk seni hep hataya itiyor, zorluklara sürüklüyor ve mutsuz ediyorsa, aşık olmak istemem ki ben. bu acılar bir zulum değil aslolan aşka götürecekse zaten çektiğim zulum olmaktan çıkıp pişmemi sağlayacağından o zaman işte orda olabilirim.

  Liked by 1 kişi

 5. Yazının üstünden epey zaman geçmiş ama gördüğüm iyi oldu. Sözlerinize katılıyorum, çünkü dediğiniz gibi, o “aşk için” intihar edenler ya da öyle yaptığını sananlar büyük bir yanılgı içerisindeler. Ancak çerçeveye başka bir açıdan bakıp manzarayı öyle değerlendireceğim. Değerlendirme yazım biraz uzun olacak, kendi blogumda paylaşacağım. Ancak şunu belirtmeliyim ki aşk için insan kendini feda eder, adını “aşk” yapan bu eylemlere sebep olabilecek bir bağı oluşturmasındandır. Ancak aşkın tarifini yanlış anlayan insanlarımız epey çok. Buna bir açıklık getireceğim 🙂

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s